Jestem psychoterapeutą, certyfikowanym specjalistą psychoterapii uzależnień i współuzależnienia, absolwentką Uniwersytetu Wrocławskiego.
Ukończyłam: Przy Instytucie Psychologii Zdrowia w Warszawie: Studium Pomocy Psychologicznej oraz Studium Terapii Uzależnień (2006r – uzyskałam certyfikat PARPA nr 427), Całościowy 4,5 letni Kurs Psychoterapii Psychodynamicznej organizowany przez Oddział Leczenia Nerwic Katedry Psychiatrii Collegium Medicum Uniwersytetu Jagielońskiego, atestowany przez Sekcję Naukową Psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego, W trakcie szkolenia odbyłam 2,5 letnią analityczną psychoterapię grupową.
Jestem absolwentką psychologii na Uniwersytecie Wrocławskim. Aktualnie swoje kompetencje poszerzam w Wielkopolskim Towarzystwie Terapii Systemowej akredytowanym przez Polskie Towarzystwo Psychiatryczne, gdzie uczestniczę w Kursie Zaawansowanym przygotowującym do uzyskania certyfikatu psychoterapeuty systemowego.
Prowadząc terapię w nurcie systemowym skupiam się m.in. na zasobach drugiej osoby, wzorcach zachowań oraz relacjach. Swoją pracę terapeutyczną poddaję stałej superwizji.
Studia magisterskie w zakresie psychologii ukończyła w 1989 roku.
W 1999 roku uzyskała pierwszy stopień specjalizacji w dziedzinie psychologii klinicznej, a w 2012 roku po odbyciu szkolenia uzupełniającego w formie trzyletnich studiów podyplomowych w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej i złożeniu egzaminów państwowych w Centrum Egzaminów Medycznych uzyskała tytuł specjalisty w dziedzinie psychologii klinicznej.
Posiada bogate doświadczenie w pracy z osobami dorosłymi zdobyte między innymi w stacjonarnym oddziale psychiatrycznym, ośrodku leczenia chorób psychosomatycznych, oddziale dziennym oraz poradniach.
W Centrum Ikar zajmuje się diagnozą neuropsychologiczną, która od kilkunastu lat jest jej głównym obszarem zainteresowań zawodowych.
Zainteresowania pokrewne: neurobiologia, kognitywistyka, epistemologia.
mgr pedagog, certyfikowany specjalista psychoterapii uzależnień, biegły sądowy, psycholog, terapeuta rodzinny.
Absolwentka Studium Wiedzy o Profilaktyce Narkomanii. Ukończyła szkolenie dla specjalistów pracujących ze sprawcami przemocy. Posiada uprawnienia do realizacji programów profilaktyczno – wychowawczych. Ukończyła szkolenia z zakresu profilaktyki i terapii uzależnień behawioralnych, w ramach projektu Szkoła trenerów profilaktyki i terapii uzależnień behawioralnych oraz szkolenie „Doskonalenie umiejętności zawodowych profesjonalistów w obszarze uzależnień behawioralnych” w Jeleniej Górze.
Jestem psychologiem, psychoterapeuta, biegłym sądowym.
Studia psychologiczne ukończyłam na Uniwersytecie Wrocławskim. Psychoterapii uczyłam się w Ośrodku Edukacji Psychologicznej – Szkole Pomocy Psychologicznej i Psychoterapii Gestalt we Wrocławiu, którą ukończyłam w 2008r. Szkoliłam się również w Dolnośląskim Centrum Psychoterapii, Instytucie Ewy Woydyłło, Centrum Ekspertyz Sądowych w Krakowie i Ministerstwie Obrony Narodowej z zakresu negocjacji, zachowań suicydalnych, interwencji kryzysowej i stresu pourazowego.
Obecnie realizuję 5 letni Kurs Psychoterapii w zakresie podejścia systemowo – eriksonowskiego. Kurs jest akredytowany przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne oraz atestowany przez Polskie Towarzystwo Psychiatryczne, stanowi etap mojej certyfikacji.
Prowadzę terapię indywidualną młodzieży (od 16 roku życia) oraz osób dorosłych. Pracuję z osobami cierpiącymi na zaburzenia nastroju (depresja), odżywiania, lękowe (lęk uogólniony, lęk o zdrowie, napady paniki, fobia społeczna, fobie proste), zespół stresu pourazowego (PTSD), zaburzenie obsesyjno-kompulsyjne (OCD), zaburzenia snu (bezsenność) oraz zaburzenia osobowości.
Pomagam również osobom doświadczającym kryzysów życiowych, stresu, problemów w relacjach, borykającymi się z niską samooceną
Ukończyła psychologię na Uniwersytecie SWPS oraz pedagogikę na Uniwersytecie Wrocławskim. Obecnie uczestniczy w 4-letnim szkoleniu w terapii poznawczo-behawioralnej w CTPB w Warszawie, którego program dostosowany jest do standardów wyznaczonych przez European Association for Behavioural and Cognitive Therapies (EABCT). Posiada doświadczenie w pracy z dziećmi i osobami dorosłymi doświadczającymi choroby psychicznej oraz będącymi w trudnej sytuacji życiowej. Doświadczenie zdobyła w organizacjach pozarządowych Centrum Praw Kobiet oraz Fundacji NON LICET, Środowiskowym Domu Samopomocy typu A dla osób z doświadczeniem choroby psychicznej Curatus oraz w poradni psychologiczno-pedagogicznej i świetlicy środowiskowej. Od 2014 r. współpracuje z wrocławskim oddziałem Centrum Praw Kobiet udzielając informacji i wsparcia osobom zgłaszającym się do fundacji. Od 2015 r. zajmuje się diagnozą neuropsychologiczną i treningiem funkcji poznawczych współpracując z poradnią zdrowia psychicznego. Prowadzi terapię indywidualną osób dorosłych w nurcie poznawczo-behawioralnym oraz interwencję kryzysową.
Jest doktorem nauk humanistycznych, psychologiem i psychoterapeutą w
trakcie czteroletniego szkolenia z psychoterapii poznawczo-behawioralnej.
Pracownikiem dydaktyczny, prowadzI zajęcia z zakresu psychologii i psychopatologii na
Uniwersytecie Wrocławskim oraz na Uniwersytecie SWPS.
Posiada doświadczenie terapeutyczne i diagnostyczne w pracy z osobami z zaburzeniami
lękowym, a także osobami z problemami dermatologicznymi.
Stale podnosi swoje kwalifikacje zawodowe biorąc czynny udział w konferencjach naukowych z zakresu psychiatrii, psychoonkologii i psychodermatologii. Realizuje projekty badawcze na temat psychologicznych uwarunkowań chorób somatycznych.
Zajmuje się poradnictwem psychologicznym, wsparciem, diagnozą i psychoterapią osób
dorosłych w nurcie poznawczo-behawioralnym. Swoją pracę terapeutyczną poddaję stałej
superwizji. Członek Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Poznawczo-Behawioralnej
Moje zainteresowania zawodowe związane są z udzielaniem pomocy psychologicznej, psychoterapią indywidualną i grupową, wspieraniem w dbaniu o równowagę i zdrowie psychiczne.
Doświadczenie zawodowe zdobywam w poradni zdrowia psychicznego, oddziałach szpitalnych oraz ośrodku psychoterapii, a moje zainteresowana zawodowe koncentrują się głównie w obszarze psychoterapii osób dorosłych. Staram się posługiwać różnorodnym repertuarem metod i form pracy, dostosowując je do indywidualnych potrzeb pacjenta oraz jego gotowości na doświadczenie wykorzystując techniki zaczerpnięte m.in. z podejścia psychodynamicznego, terapii poznawczej czy też pracy z obrazem i metaforą.
Ukończyłam studia magisterskie na kierunku Psychologia na Uniwersytecie Humanistycznospołecznym we Wrocławiu oraz Socjologia na Uniwersytecie Wrocławskim. Obecnie jestem w trakcie realizacji całościowego kursu psychoterapii organizowanego przez Katedrę Psychoterapii Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Medicum przygotowującego do uzyskania certyfikatu Polskiego Towarzystwo Psychiatrycznego a także szkolenia specjalizacyjnego w dziedzinie Psychologii Klinicznej organizowanego przez SWPS Uniwersytet Humanistycznospołeczny.
Posiadam praktyczne umiejętności w pracy trenerskiej z osobami dorosłymi, dziećmi i młodzieżą a swoje zdolności pracy z grupami doskonaliłam jako uczestniczka Szkoły Trenerów „SIEĆ” Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Ukończyłam studia podyplomowe w obszarze przygotowania pedagogicznego oraz doradztwa zawodowego. Pracuję pod superwizją certyfikowanego superwizora Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego. Jestem członkiem Sekcji Naukowej Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego.
Jestem certyfikowanym psychoterapeutą, psychologiem.
Studiowałam psychologię na Uniwersytecie Wrocławskim. Kwalifikacje psychoterapeutyczne zdobywałam podczas czteroletnich studiów podyplomowych w Polskim Instytucie Ericksonowskim, które są rekomendowane przez Polskie Towarzystwo Psychiatryczne oraz dwóch lat w Szkole Psychoterapii Poznawczo – Behawioralnej Centrum CBT w Warszawie, a także podczas rocznego szkolenia w Ośrodku Edukacji Psychologicznej – Szkole Pomocy Psychologicznej i Psychoterapii Gestalt we Wrocławiu.
Z wykształcenia jestem magistrem psychologii.
Studia ukończyłam z wyróżnieniem na Uniwersytecie Wrocławskim. Jestem w trakcie specjalizacji z zakresu Psychologii Klinicznej, realizowanej przez Uniwersytet SWPS we Wrocławiu. Podyplomowo ukończyłam Szkołę Psychoterapii Uzależnień CEDR w Czarnym Borze, przy Wojewódzkim Ośrodku Leczenia Uzależnień i pozostaje w trakcie procesu certyfikacji na Specjalistę Psychoterapii Uzależnień. Realizuję również 4-letnią Szkołę Psychoterapii we Wrocławskiej Fundacji Zdrowia Psychicznego i Rozwoju Psychoterapii, rekomendowaną przez Polskie Towarzystwo Psychiatryczne i Psychologiczne. Ukończyłam liczne kursy i szkolenia dotyczące tematyki psychoterapii uzależnień, terapii dla osób współuzależnionych oraz pracy z osobami doświadczającymi przemocy. Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Uzależnień oraz Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego.
W swojej pracy pomagam osobom, które borykają się z problemem uzależnień: chemicznych (jak alkohol, narkotyki) i behawioralnych (jak zakupy, hazard, Internet). Terapeutycznie pracuję z rodzinami osób uzależnionych (osoby z syndromem współuzależnienia oraz Dorosłe Dzieci Alkoholików). Pomagam osobom doświadczającym przemocy. Prowadzę także terapię osób z zaburzeniami lękowymi oraz depresyjnymi, doświadczającymi trudności w relacjach interpersonalnych, a także przeżywających kryzysy. Zajmuję się psychoterapią indywidualną i grupową osób dorosłych i młodzieży.
W swojej pracy opieram się głównie na technikach terapii poznawczo – behawioralnej.
Jestem absolwentką psychologii na Uniwersytecie SWPS we Wrocławiu oraz psychoterapeutką w trakcie czteroletniej szkoły psychoterapii w Fundacji Zdrowia Psychicznego i Rozwoju Psychoterapii rekomendowanej przez Polskie Towarzystwo Psychiatryczne i Psychologiczne.
Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego.
Ukończyła psychologię na Uniwersytecie Wrocławskim i muzykoterapię na Akademii Muzycznej we Wrocławiu.
Swoje kompetencje rozwijała uczestnicząc w licznych szkoleniach psychoterapeutycznych. Odbyła roczny kurs „Podstawy profesjonalnej pomocy psychologicznej” w Laboratorium Psychoedukacji w Warszawie, a następnie doskonaliła swoje umiejętności podczas 4-letniego specjalistycznego szkolenia z zakresu psychoterapii psychodynamicznej pod patronatem Oddziału Leczenia Nerwic Katedry Psychiatrii Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego, rekomendowanego przez Polskie Towarzystwo Psychiatryczne.
Członek Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychodynamicznej.
Pracuj głównie w podejściu psychodynamicznym, ale korzysta także z doświadczenia innych szkół psychoterapeutycznych, m.in. terapii poznawczo-behawioralnej, ericksonowskiej, czy psychoterapii pozytywnej, po to, by jak najlepiej dostosować metody pracy do problemu każdego pacjenta.
Ukończyła kurs I stopnia z Racjonalnej Terapii Zachowania. Posiada tytuł konsultanta w zakresie psychoterapii pozytywnej nadany przez Word Association for Positive Psychotherapy .
Doświadczenie zawodowe zdobywała w poradniach zdrowia psychicznego oraz w Dolnośląskim Centrum Zdrowia Psychicznego we Wrocławiu najpierw pracując jako muzykoterapeuta a następnie jako psycholog w dziennych oddziałach ogólnopsychiatrycznych oraz w oddziale leczenia nerwic, gdzie współprowadziła terapię grupową. Pracowała w ośrodku opiekuńczo-leczniczym z osobami po przebytych udarach mózgu.
Obszarem jej szczególnych zainteresowań jest psychoterapia osób dorosłych, diagnoza neuropsychologiczna otępień oraz pomoc psychologiczna osobom doświadczającym trudności w zakresie życia seksualnego. Słuchaczka studiów podyplomowych z zakresu seksuologii klinicznej na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicz w Poznaniu. Moją pracę poddaj regularnej superwizji.
Jestem w trakcie kształcenia na psychoterapeutę w Krakowskim Centrum Psychodynamicznym, gdzie ukończyłam już 2 letni kurs socjoterapii. Dodatkowo uczestniczę w kursie doszkalającym z zakresu Psychoterapii Poznawczo- Behawioralnej dla dzieci i młodzieży w Centrum Terapii Poznawczo Behawioralnej. Podczas szkolenia mam możliwość superwizji, czyli omówienia w sposób anonimowy swoich klientów z grupą terapeutów w celu wzajemnej kontroli, czy praca przebiega w sposób prawidłowy. Jest to standardowa i pożądana procedura wśród psychoterapeutów.
Oferuję pomoc, konsultacje i wsparcie psychologiczne dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Prowadzę poradnictwo, psychoedukację, konsultacje, oraz wsparcie w kryzysie.
Pierwsze 4 wizyty zawsze ma charakter konsultacji wstępnej i szczegółowego wywiadu. Jest to czas na dokładne zrozumienie problemu, a także osoby, która się z nim zwraca. To ważne, aby nie wyciągać pochopnych wniosków i przyjrzeć się dokładnie osobie, z którą rozmawiam. Na tej podstawie ustalimy dalszy plan wspólnej pracy – może to być kilka spotkań, lub dłuższa współpraca.
Zmiana jest procesem – wymaga więc cierpliwości, utrwalenia i czasu, aby była stała.
Jestem psychologiem i psychoterapeutą.
Ukończyłam 5-letnie studia magisterskie na Uniwersytecie Humanistycznospołecznym SWPS we Wrocławiu – specjalność psychologia kliniczna oraz 4-letnią Szkołę Psychoterapii Poznawczo – Behawioralnej pod kierunkiem dr Agnieszki Popiel i dr Ewy Pragłowskiej na Uniwersytecie SWPS we Wrocławiu. Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczo-Behawioralnej (PTTPB) należącego do European Association for Behavioural and Cognitive Therapies (EABCT).
Pracuję z osobami cierpiącymi z powodu zaburzeń lękowych (napady paniki, lęk społeczny, zaburzenia obsesyjno-kompulsyjne, lęk uogólniony), zaburzeń nastroju, kryzysów życiowych oraz borykającymi się z niskim poczuciem własnej wartości.